Učbeniški sklad

Kup knjigUčenci in učenke, ki to želijo, si iz učbeniškega sklada v šoli izposodijo komplet učbenikov. Izposoja je brezplačna, izposojevalnino krije Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje. Učenci prejmejo učbenike prve dneve pouka v septembru. Izposoja učbenikov iz učbeniškega sklada je avtomatska za vse učence šole. Učenci si pred začetkom šolskega leta celoten učbeniški komplet izposodijo iz učbeniškega sklada in ga ob izteku šolskega leta vrnejo šoli. V učbeniški sklad so praviloma vključeni vsi učenci šole. Če učenci NE ŽELIJO izposoje učbenikov, to sporočijo v šolsko knjižnico do 30. 6. 2023. Če učenec prekine šolanje ali se prepiše na drugo šolo, mora vrniti učbenike ob prekinitvi šolanja oz. ob prepisu na drugo šolo.

Interni pravilnik o upravljanju učbeniškega sklada

V šolskem letu 2023/24 bo šola poskrbela za nakup učbenikov za vse učence od 1. do vključno 9. razreda in nakup delovnih zvezkov za učence 1., 2. in 3. razreda.

Ob prejemu morajo učenci učbenike zaščititi s plastičnim snemljivim ovitkom ali samolepilnim ovitkom, če je učbenik nestandardnih dimenzij (ki ga na silo ob koncu šolskega leta ne trgajo iz učbenika). Za poškodovan, uničen ali izgubljen učbenik je treba poravnati stroške v vrednosti, ki jo določi komisija učbeniškega sklada v skladu s šolskim pravilnikom o upravljanju učbeniškega sklada. Višina odškodnine je odvisna od starosti in dotrajanosti učbenika.

V spodnjem dokumentu najdete gradiva, ki jih bodo potrebovali učenci v šolskem letu 2023/2024.

Gradiva za šolsko leto 2023/2024

Za nakup DZ in šolskih potrebščin tudi letos ne boste prejeli naročilnic v fizični obliki. Knjigarne, s katerimi sodelujemo, so nas prosile, da posredujemo njihove naslove na spletni strani šole. Naše sezname gradiv za šolsko leto 2023/2024 imajo: knjigarna in papirnica Mladinska knjiga Velenje, trgovina Office & More in spletna knjigarna Kopija Nova. Lahko pa učna gradiva po našem seznamu kupite kjerkoli drugje.

Delovne zvezke in šolske potrebščine lahko naročite:

– v knjigarni in papirnici Mladinska knjiga Velenje, Šaleška c. 19a ali na spletu na povezavi: MLADINSKA KNJIGA

– v prodajalni Office & More, Celjska cesta 40, Velenje ali na spletu na povezavi: OFFICE &MORE

– v spletni knjigarni Kopija Nova na povezavi: KOPIJA NOVA

Učbeniški sklad vodi in ureja knjižničarka Urška Sotler.
Za vsa vprašanja je dosegljiva na urska.sotler@guest.arnes.si ali na telefonu 03 898 13 12.