Knjižna čajanka bralne značke za odrasle OŠ Šalek

Mongolski pregovor pravi: “Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo.” Odrasli bralni značkarji OŠ Šalek  se zavedamo izjemnega pomena zgoraj napisanega pregovora, zato smo se v letošnjem šolskem letu, ko bralno značko za odrasle prvič izvajamo na šoli, končno srečali tudi v živo.  Knjige z nami potujejo in vstopajo v neznane svetove, bdijo nad nami in ne nazadnje – živijo v nas. Iz zgodb črpamo navdih za to, kar nato sami počnemo v življenju. Branje je za vse nas, ki smo se čajanke udeležili, pomemben del življenja že od malih nog, zato smo se ob prijetnem klepetu ob čaju in odličnem zavitku dotaknili naših bralnih začetkov, oseb, ki so nas navdihnile za branje, naše bralne sedanjosti, najljubših knjig ter tistih, ki jih beremo trenutno in še marsikaj. Spregovorili smo tudi o tem, kako bi sebe ter naše otroke spodbudili, da bi brali bolje in več.

Bogat nabor preteklih osebnih izkušenj s področja motivacije za branje nas je napotil k razmisleku o možnih načinih, s katerimi bi obogatili bralno kulturo v našem okolju. Bralna značka za odrasle je na šoli šele v začetni fazi v nič kaj bralno spodbudnih časih, a iskreno upamo, da preraste v tradicionalno druženje ljubiteljev branja in knjig, ki daje zgled našim otrokom.

Odšli smo vedrih misli in z nasmehom na obrazu enotnega mnenja, da smo preživeli prijeten večer z branjem in knjigo. In ustvarjanje? Žal je za pisanje kaligrafije zaradi številnih tem, ki jih je bilo potrebno obdelati, zmanjkalo časa. Bomo pa v novem šolskem letu prvo čajanko bralne značke za odrasle v začetku meseca oktobra posvetili pisanju kaligrafije. Kajti branje in pisanje gresta vedno z roko v roki. Še prej pa se vidimo na zaključku bralne značke za odrasle v začetku meseca junija. Pridružite se nam!

Knjižničarka Urška Sotler