Kulturni dan Nekaj ti moram povedat

Priprave na kulturni dan o Andreju Rozmanu Rozi so se v šolski knjižnici pričele že 14 dni pred kulturnim dnem. Knjižničarka Urška Sotler si je zamislila, da bi skupaj z učenci posneli video o Rozi. Pobrskala je knjige in splet ter našla veliko zanimivosti o pesniku, pisatelju in dramatiku Andreju Rozmanu Rozi, napisala scenarij, prosila za sodelovanje nekaj učencev in snemanje videa se je lahko začelo. Nik, Lučka, Eva, Freja in Manca so odlično opravili svojo nalogo in video o našem umetniku so si učenci od 1. do 9. razreda ogledali kot uvod v kulturni dan. Verjamemo, da so si ga z zanimanjem ogledali, saj video nazorno prikazuje zanimivo življenje in ustvarjanje prav posebnega umetnika, ki je nekoč rekel: Po celem svetu hodimo v pižami in s copati, nikomur nič ne jemljemo, pa smo vse bolj bogati, zato ker so na svetu knjige in ker znamo brati.

Rozine knjige so bile navdih za kaligrafsko delavnico ob kulturnem dnevu v šolski knjižnici. 15 učencev iz različnih razredov se je v uvodu naučilo kaligrafsko pisavo uncialo. Vadili so črke, ki so jih kasneje povezali v besede in verze pesmi Nekaj ti moram povedat, Sonce in še nekaterih drugih. Nekateri so pisali kitice pesmi z inicialkami, drugi so ustvarjali likovno pesem, tretji pa napis za razstavo, ki jo pripravljamo v avli šole. Vabimo vas, da si jo ogledate in v njej uživate.