Februarja smo reševali uganke

Ali veste, kaj je to?

Vitkonoga krasotica
soncu nudi temna lica?

To in še vrsto drugih ugank ste reševali v šolski knjižnici v tokratni mesečni uganki. Uganke so bi precejšen zalogaj za reševalce in tudi tokrat sem skrbno pregledala vse rešitve. Tako bomo danes izžrebali nagrajence med tistimi, ki ste imeli najmanj napak. Nihče ni rešil vseh ugank pravilno, največ težav ste imeli prav z zgornjo uganko. Eno napako je imelo 6 reševalcev. Torej smo danes izžrebali nagrajence izmed šestih reševalcev. Prva nagrajenka je Laura Mustač, druga Nina Črep in tretji nagrajenec Lenart Gojkošek.. Nagrajencem smo podelili drobne nagrade.

V šolski knjižnici pa že lahko rešujete marčevsko knjižno uganko, ki je posvečena slovenski različici Valentinovega, gregorjevem, ko pravijo, da se ptički ženijo. Praznujemo ga 12. marca, v knjižni uganki pa boste izvedeli še nekaj zanimivosti o tem dnevu.

Torej, veste, kdo je dolgonoga krasotica, ki soncu nudi temna lica? To je sončnica!

Vabljeni v šolsko knjižnico po knjige ali kar tako!